Campeonato de España de veteranos individual

Se acerca el fin del invierno y del cross. Para nuestros veteranos era una cita muy importante ya que se trataba del Campeonato de España de veteranos individual, celebrado en Elda.

Ignacio Redondo finalizaba el 61 en la categoría de M50 recorriendo los 6000 m del duro cross de Elda en 26:34.

2017-03-21 22.57.03

Por otra parte, Montse Mas, en F50, lograba la 17ª posición, también corriendo 6000 m en 29:35.

2017-03-21 22.57.06

Dar la enhorabuena a nuestros atletas veteranos por la magnífica representación en una cita tan importante.

El CAX a la Perimetrail, Ròtova i Xerta

Cap de setmana passat per molts trails, però volem destacar la proba que es feia a la nostra localitat de Xàtiva, la Perimetrail organitzada pel Club Serra Vernissa.

Començen en la proba amb mes transcendència, tant pel lloc on era, com pel número de participants del club en ella.

Teníem 4 modalitats, el trails, sprint trail, la marxa, i algo nou a Xàtiva, un canicross.

El trail, una proba dura de 22 kilòmetres amb 1700 de desnivell positiu i on van estar:

WhatsApp Image 2017-03-12 at 16.34.31

Jose Osma amb un temps de 3 hores 4 minuts aconseguint la 18 posició a la general.

Moises Calatayud amb un temps de 3 hores 18 minuts aconseguint la 24 posició a la general.

Fernando Catala amb un temps de 3 hores 24 minuts aconseguint la 29 posició a la general.

Alberto Casanova amb un temps de 4 hores 11 minuts aconseguint la 74 posició a la general.

L’ sprint trail, una proba de 12 kilòmetres amb 640 de desnivell positiu i on van estar:

WhatsApp Image 2017-03-12 at 14.36.48

Vicente Martinez amb un temps d’1 hora 31 minuts aconseguint la 30 posició a la general.

Marcos Sanchis amb un temps d’1 hora 39 minuts aconseguint la 53 posició a la general.

Juanjo Rosello amb un temps d’1 hora 54 minuts aconseguint la 98 posició a la general.

Vicente Miñana amb un temps d’1 hora 59 minuts aconseguint la 116 posició a la general.

Eloy Pedron amb un temps de 2 hores 8 minuts aconseguint la 144 posició a la general.

WhatsApp Image 2017-03-13 at 10.48.12

Jose Varela amb un temps de 2 hores 9 minuts aconseguint la 146 posició a la general.

WhatsApp Image 2017-03-14 at 00.26.40

Jose Vicente Gil amb un temps de 2 hores 9 minuts aconseguint la 147 posició a la general.

Juan Olmo amb un temps de 2 hores 12 minuts aconseguint la 155 posició a la general.

Vicenta Bañuls amb un temps de 2 hores 26 minuts aconseguint la 172 posició a la general.

WhatsApp Image 2017-03-12 at 22.02.50

Rafael Meri amb un temps de 2 hores 26 minuts aconseguint la 173 posició a la general.

Ja canviant de proba, a la localitat de Ròtova, tenia lloc la IV edició del Trail de Ròtova.

Una proba de 15 kilòmetres i on es va desplaçar Miguel Angel de la Guia que va aconseguir un gran temps d’1 hora 33 minuts aconseguint entrar en la 20 posició de la general i l’11 de la seua categoria.

WhatsApp Image 2017-03-12 at 11.24.53

I ja un poc més lluny, fins a Xerta, en Tarragona tenia lloc el UT Les Fonts, una proba de 120 kilòmetres amb 6000 metres de desnivell positiu i on la seua duresa va provocar que soles acabaren el 30% dels participants.

Borja Ferrer i Llorenç Sarrión van fer una carrera amb molt de cap i van aconseguir finalitzar amb un temps de 18 hores 14 minuts.

WhatsApp Image 2017-03-12 at 18.29.57

 

 

El CAX a Carricola

El día 5 de Març es va celebrar a la localitat de Carrícola, un clàssic del trail Valencià, com és la MIMAMUCA i MAMUCA, dos probes que van transformar el Benicadell en una festa del trail.

WhatsApp Image 2017-03-05 at 07.33.22

En la proba de la Mitja marató, proba ja consolidada van participar

Llorenç Sarrión amb un temps d’1 hora 56 minuts.

Rafael Aragones amb un temps de 2 hores 18 minuts.

I Ferran Garrido amb un temps de 2 hores 23 minuts.

En la proba llarga, on destacava el pas per al kilòmetre 29 de la Senda del regall van participar:

Moisès Calatayud amb un temps de 5 hores 43 minuts

Juan Ramon Alberola amb un temps de 6 hores 10 minuts.

Jordi Mena amb un temps de 6 hores 53 minuts.

I Núria Simó amb un temps de 7 hores 54 minuts.

WhatsApp Image 2017-03-06 at 09.42.52

Con las pilas al 200%

Qué fin de semana para nuestros atletas. No dejan de sorprendernos con los grandes resultados que nos llegan.

Antes de pasar a detallar sus gestas del fin de semana, debemos dar la enhorabuena a las chicas que nos representarán en el Campeonato de España Escolar de Campo a través. Se trata de Espe Slavova y Aina Pérez en juvenil y Lorena Perales en cadete.

Ahora sí, pasamos con los resultados.

Campeonato España PC veteranos

Como ya adelantábamos, Octavio Pérez quedaba 4º en 400 con un tiempo de 51.51, plata en 800 ml 1:59.40 y plata en 1500 4:09.62, Rafa Moscardó se lesionaba tras ir encabezando su serie de 400 ml. Miguel Llofriu 12 puesto en 200 ml 25″07 y 12 puesto en 60 ml 7.74, Montse Mas 11 puesto en 200 con 35.27, 9ª en 400 ml 1:21.37 y 15ª en 60 ml 10″37. Para cerrar la participación, se llevaba medalla oro relevos 4×200 ayudando al Playas de Castellón.

Campeonato España PC juvenil

El joven Abde Rahaoui iniciaba su andadura por Campeonatos de España en la prueba de los 1500. Participó en la primera de las semifinales donde finalizó 6º con un registro de 4:20.37. Otra atleta, esta ya más experimentada en estas grandes citas, era Espe Slavova. Estaba en posesión de diversas mínimas y al final se decantó por los 3000 ml donde finalizó en la 7ª posición con un tiempo oficial de 10:38.77.

Cross L’Alcudia

Marc Santamaria alevin 18

En infantil nuestros atletas ocuparon el segundo y tercer cajón en masculino y el segundo en infantil femenino, demostrando el gran estado de forma:

Rubén Bermúdez infantil 2

Abderrahim Rahaoui infantil 3

Nacho Juan infantil 7

Pau González infantil 11

Julia Martínez infantil 2

Iris Soler infantil 9

Neus Juan infantil 13

Clara Ortega cadete 5

Joel Blasco juvenil 6

Nacho Redondo volvía a la competición a muy buen ritmo quedando en veterano el 18º.

Aina Pérez, intratable, vencía (1ª) en la carrera juvenil – promesa- absoluta, siendo atleta de las más pequeñas (juvenil de primera). Increíble como está la de Sueca.

Campeonato Autonómico individual cadete.

Raquel Martínez quedaba séptima en la prueba de los 600 m con un tiempo de 1:56.67. Maria Nahorna en los 1000 ml finalizaba 8ª con un tiempo de 4:01.86.

Lorena Perales se proclamaba bronce autonómico en los 3000 ml con un registro de 11:06.42, en una dura carrera, mientras que Alba Moscardó acababa 5ª, corriendo gran parte de la carrera en solitario, con un buen tiempo de 12:14.90.

Paloma Cardona quedaba 4ª en el 60mv con un tiempo de 10.28 y Ticiana de Luca 10.50 en 60mv y 1.30 en altura.

Gema Balaguer obtenía puesto de finalista 7ª, en los 3000 m marcha con 17:49.05.

 

CROSS ONTINYENT – CTO ESPAÑA JUNIOR – CONTROL ALEVÍN

Fin de semana donde nuestros jóvenes han sido los protagonistas. Tres frentes en los que han demostrado el nivel y las ganas que ponen en este deporte.

Por una parte el domingo, descartar el papel de las juveniles en todo momento en la cabeza de carrera e incluso marcando el ritmo hasta el último momento.

Espe Slavova juvenil 3 y Aina Pérez juv 4. Lorena Perales 5ª, Abderrahim Rahaoui 6º

CROSS ONTINYENT CTO. AUTONÓMICO INDIVIDUAL ESCOLAR
Aitana Moscardó alevin 19

 

Iris Soler infantil 19

Aroa Esteve infantil 31

Paula Agustí infantil 34

Lucia Navarro inf 46

Paula Adame inf 66

Maria Bojo inf 69

 

Lorena Perales cadete 5

Alba Moscardó cad 10

Raquel Martínez cad 18

Claudia Casanova cad 21

Maria Baides cad 29

Mar Vidal cad 35

Clara Ortega cad 40

Vera Martí cad 42

Maria Nahorna cad 44

Alexandra Nahorna cad 49

Abderrahim Rahoui inf 6

Rubén Bermúdez inf 13

Nacho Juan inf 23

Pau González inf 48

Carles Fayos inf 57

 

Marc Vicente cadete 45

Asier Ribelles cad 49

Arnau Pastor cad 51

 

Abderrahim Rahaoui juv 19

Carlos Torregrosa juv 23

Borja Adame juv 26

 

Nacho Redondo veterano 24

 

 

 

CAMPEONATO DE ESPAÑA JUNIOR
Patri Lloret 10ª en altura con una marca de 1.50m

 

CONTROL ALEVÍN
Aitana Moscardó 60ml 9.77 / 3.77 longitud / 3.85 peso (11ª)