El CAX al II Trail de Anna

Hui s’ha celebrat la II edició del trail d’Anna, una prova que destaca per la bellesa del seu recorregut i així ho confirmen les més de 1000 inscripcions que hi han hagut en el dia de hui.

Teníem tres proves, 21 kilòmetres amb 980 de desnivell positiu, 14 kilòmetres amb 680 de desnivell positiu i una marxa de 14 kilòmetres.

Des de el CAX hem tingut a tres valents/a que han participat en elles:

A la prova de 21 kilòmetres hem estat representats per Roman López amb un temps de 2 hores 31 minuts i entrant per meta en una 68 posició a la general i 37 de la seua categoria.

I a la prova “curta” de 14 kilòmetres hem tingut a Miguel Angel de la Guia amb un gran temps d’1 hora 43 minuts i aconseguint la 34 posició de la general i 21 de la categoria, i a Maria Climent amb un bon temps de 2 hores 13 minuts aconseguint la 155 posició a la general i 16 de la seua categoria.

16997677_1483197178380506_746304540888464509_n

Otro fin de semana de pódiums y buenas marcas.

Dejamos atrás un fin de semana de infarto. Han llegado las competiciones importantes de esta primera parte de la temporada, la invernal (cross y pista) y nuestr@s atletas están que se salen.

Posiciones de finalistas para nuestros infantiles, 4ª posición para Aitana Moscardó en los 500 m, Dani Calatayud 1º M50 en peso; Montse Mas consigue triplete de medallas en 60 (3ª), 200 (1ª) y 800 (1ª) W50, Miguel Llofriu 2ºM40 en 60 y 1ºM40 en 200, Octavio Pérez 2ºM35 en 400, Rafa Mocardó 1ºM40 en 400 y 2ºM40 en 800 y Slav Penev 3ºM40 en 400. Y no podemos olvidar la marca mínima que le permite a Patricia Lloret acudir al Campeonato de España al pasar el 1.58 en altura, además de ganar el control.

En el cross de Dolores pódium para Aina Pérez (2ª juvenil), Ferran Belda (1º junior), Alba Moscardó 4ª cadete, Abde Rahaoui (2º juvenil) y Alexa Giménez 4ª junior.

Además de estos resultados destacados anteriormente, un gran número de marcas personales y buenas marcas que resumimos a continuación.

 

Cto. provincial alevín equipos PC.

 

 

Aitana Moscardó 500 m lisos 1:43.76 (4ª)

Cto. Autonómico infantil PC Rubén Bermúdez 60ml 8.52 / 1000 ml 3:10.63 (6º)

Iris Soler 500 ml 1:33.39

Julia Martínez 500 ml 1:35.74

Abderrahim Rahaoui 1000 ml 3:12.85 (7º)

Nacho Juan 1000 ml 3:14.06 (8º)

Laura Francés 1000 ml 3:33.17 (8ª)

Silvia Signes 2000ml 7:49.07 (8ª)

Paula Balbuena pértiga 1.80 m (9ª)

Cto. Autonómico veterano + control Pavel Slavov 60 ml 8.43

Carlos Torregrosa 60ml 7.75 / 200ml 25.00

Miguel Llofriu 60ml 7.72 (2º M40) / 200 ml 25.25 (1º M40)

Irene Boluda 60ml 9.49 / 200ml 33.01

Montse Mas 60m 10.24 (3ª W50) / 200ml (1ª W50)30.71 / 800ml (1ª W50) 3:08.19

Octavio Pérez 400 ml 53.03 (2º M35) / 800ml 1:58.19

Rafa Moscardó 400ml 53.83 (1º M40) / 800ml 2:03.24 (2º M40)

Slav Penev 400ml 56.48 (3º M40) / 2:09.32

Alba Navarro 400ml 1:03.99

Carles Soler 800ml 2:03.37

Borja Adame 800ml 2:25.99

Patri Lloret altura 1.58 (mínima)

Dani Calatayud peso 9.45 (1º M50)

Cross Dolores Alba Moscardó cadete fem 4ª

Aina Pérez juvenil fem 2ª

Ferrán Belda junior masc 1º

Abderrahman Rahoui juvenil masc 2º

Alexa Giménez junior fem 4ª

 

XIII MITJA MARATÓ XÀTIVA

Hoy domingo 19 de febrero se ha disputado en nuestra ciudad la XIII Mitja Marató en la que un gran número de atletas del CAX han tomado la salida para recorrer las fantásticas calles de la localidad. A continuación los resultados de cada uno, entre ellos destacar el pódium de Vicentico Juan como 1º promesa, Juan Bautista Aparici 2º como veterano E, Sole Climent 2ª en vetarano D.

Felicitar a club AJOS XÀTIVA por la organización de la carrera y a tod@s los atletas que han participado.

60 Sarrión Valls, Llorenç Senior Masc 20 01:23:27
72 Gandia Piera, Francisco José Veterano B Masc 14 01:24:28
112 Agusti Valls, Vicente Senior Masc 37 01:27:54
151 GUARNER REAL, VICENTE Veterano D Masc 10 01:29:39
156 VIDAL PONS, ESTEFAN Veterano D Masc 11 01:30:02
166 Juan Gil, Vicente Promesa Masc 1 01:31:01
201 Peiró Arnau, Francesc Veterano C Masc 23 01:33:43
202 BONO LOPEZ, MANUEL Veterano D Masc 14 01:33:43
227 Aparici Bolufer, Juan Bautista Veterano E Masc 2 01:35:11
259 ROSELLO SOLER, JUAN JOSE Veterano D Masc 19 01:36:50
280 GARRIDO ANTOLI, FERRAN Veterano A Masc 71 01:37:38
286 Pedrón Aparicio, Eloy Veterano B Masc 66 01:37:56
288 Aragones Lillo, Rafael Veterano B Masc 68 01:37:58
332 Ortega Aznar, Vicente Veterano B Masc 77 01:39:48
397 Alberola Mahiques, Juan Ramon Veterano C Masc 49 01:42:20
411 CALATAYUD TOLSA, OSCAR Veterano B Masc 94 01:42:50
424 CLIMENT CONDE, SOLE Veterano D Fem 2 01:43:21
427 CASANOVA CEBRIA, ALBERTO Veterano D Masc 34 01:43:32
433 Ortolá Tormo, Fernando Veterano C Masc 56 01:43:34
456 Peris Segura, Alodia Veterano B Masc 105 01:44:08
458 Sarrion Juan, Antonio Veterano E Masc 9 01:44:10
527 Vidal Sanchez, Alex Senior Masc 121 01:46:39
598 Hernández Sabater, Enrique Veterano A Masc 135 01:49:26
614 SANCHIS FERNANDEZ, MARCO ANTONIO Veterano A Masc 141 01:50:05
631 MENA IVARS, JORDI Veterano D Masc 53 01:50:52
649 Esteve Chafer, Enrique Senior Masc 135 01:51:26
703 Gil Ribelles, José Vicente Veterano E Masc 20 01:53:32
705 Velasco Berzosa, Angel Veterano E Masc 21 01:53:38
713 Milán Bataller, José Luis Veterano C Masc 97 01:54:05
716 Barberá Gutierrez, Carlos Veterano A Masc 158 01:54:10
763 MARTINEZ JORGE, JOSÉ MANUEL Veterano C Masc 109 01:56:20
766 Calabuig Pla, Rafael Veterano E Masc 23 01:56:46
826 GARCIA PERIS, MARIA Veterano A Fem 26 02:00:27

Pódiums, mínimas y grandes marcas este fin de semana.

Otro gran fin de semana para nuestros atletas que han conseguido destacadas marcas y posiciones en los diferentes campeonatos que se han realizado. Alba Moscardó tercera cadete en el cross de Onda, Rafa Moscardó oro en 800 ml y segudo en el cross de Onda, Abderrahim 2º en 500, Raúl Bermúdez 2º en 1000 y en 60 ml, Montse Mas plata en 200 ml igual que Llofriu también plata en los 200 ml. Plata y tercera mínima para Espe, esta vez en 3000 ml. ​En marcha: Cristina Molina 11’30 2k , Gema Balaguer 31’28 5 k, Martin Roses 58’15 10k, Maria Garcia 1’05’12 10 k Maria Molina 1’13’32 10 k

 ​Cto. Autonómico combinadas inf-cad

 

Abderrahim Rahaoui 60 ml 10.02 / 500 ml 1:27.77 (2º)

Nacho Juan 60 ml 8.87 / 500 ml 1:29.85

Rubén Bermúdez 60 ml 8.69 (2º) / 1000 ml 3:12.67 (2º)

 

2ª jornada prov. juvenil-veterano PC

 

Joan Sanz 200 ml 25.57

Vicent Miñana 200 ml 25.77 / 60mv 10.42

Sergio Garcia 200 ml 28.18

Carlos Torregrosa 200 ml 24.81

Miguel Llofriu 200 ml 25.34 (PLATA)

Irene Boluda 200 ml 32.86

Montse Mas 200 ml 36.07 (PLATA)

Octavio Pérez 800 ml 1:56.20

Joel Blasco 800 ml 2:18.11

Rafa Moscardó 800 ml 2:05.91 (ORO)

Slav Penev 800 ml 2:09.87

Aina Pérez 800 ml 2:34.70

Alba Navarro 800 ml 2:42.85

Borja Adame 3000 ml 11:03.96

Óscar Peris 3000 ml 9:24.35

Espe Slavova 3000 ml 10:25.29 (ORO)

Carlos López 60mv 11.53

Aitor Benavent longitud 5.21

Cross Onda ​Aitana Moscardó 13ª alevin

Alba Moscardó 3ª cadete

Aina Pérez 3ª juvenil

Alexa Giménez 5ª junior

Alicia Úbeda 8ª junior

Ferran Belda 5º junior

Rafael Moscardó 2º veterano

Alex Giner 6º promesa

Campeonato de España promesa de PC María Ureña 1500 ml 4:49.57

 

El CAX a l’Aventador, Senija, Llutxent i Clariano Trail

Ahir dia 12 de Febrer, va ser una mostra del que esta passant últimament al món del Trail, i és que pràcticament teníem 5 curses soles en el sud de Valencià, nord d’Alacant. Totalment incomprensible.

Vam tindre corredors del CAX a diferents curses:

  • Mitja Marató de l’Aventador, i a la prova curta del Sprint Trail
  • Clariano Trail
  • Camí des Bandolers, Senija
  • Trail Llutxent

A la cursa més propera la Mitja Marató de l’Aventador a Genovès vam estar representats per:

Jorge Escalante a la prova de 15 kilòmetres amb un temps d’1 hora 45 minuts i entrant a meta a una 54 posició de la general.

Roman López Bono a la prova llarga de 21 kilòmetres amb un temps de 3 hores 9 minuts i aconseguint la 61 posició a la general.

Òscar Calatayud amb un temps de 3 hores 28 minuts i aconseguint la 91 posició a la general.

 

A la cursa d’Ontinyent, el Clariano Trail vam estar representats per Shukri Bassoumi que va fer la prova de 15 kilòmetres amb un temps de 1 hora 35 minuts amb una posició 62 a la general.

 

En la cursa de Senija, el Camí dels Bandolers una de les proves més dures del cap de setmana, per el terreny on es practica, va estar Miguel Angel de la Guia amb un gran temps de 1 hora 26 minuts i una més que treballada 16 posició de la general.

WhatsApp Image 2017-02-12 at 11.04.25

 

Per l’últim, també hem tingut la 1a edició del Trail Xio de Llutxent, una prova que ademés de rápida ha sigut bonica, ja que tenia una forta i diferent ambientació durant tota la prova, especialment al Castell, on els corredors ens podiem trovar un simulacre de batalla entre moros i cristians.

Alli hem tingut:

Jose Antonio Ferrero amb un gran temps de 1 hora 11 minuts, i acoseguint una 7 posició a la general.

Llorenç Sarrión amb un temps de 1 hora 13 minuts i aconseguint una posició 11 a la general.

Victor Valls que tornava d’una lesió amb un temps de 1 hora 15 minuts i la posició 15 a la general.

Eloy Pedron amb un temps de 1 hora 28 minuts i una 51 posició a la general.

WhatsApp Image 2017-02-12 at 12.11.57